KONCERT GDAŃSK 2017

Benefis Dojrzałości – Moje Życie – Moje Miasto.

Główną inspiracją do realizacji projektu jest twórczość poetycka gdańskich seniorów. Podczas Gdańskiego Konkursu Poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, zostało wybranych 8 utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów. Do wybranych w konkursie utworów muzykę napisał kompozytor i aranżer Kamil Cieślik. Utwory te wykonane zostały na uroczystym koncercie pt. „Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto”, 23 października 2017 roku na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
To był wyjątkowy koncert w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzyli na tę okazję zespół wokalno – instrumentalny.  Był to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej.

RELACJA VIDEO

O KOMPOZYTORZE

Kompozytor i aranżer – Kamil Cieślik

Absolwent Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w roku 2015).
Laureat ogłoszonego w styczniu 2016 roku konkursu „Fontannie bije ten dzwon”. Zwycięski utwór na carillon pt. „Opowieści Fontanny z Placu Heweliusza” był specjalną, letnią atrakcją w Gdańsku. Mieszkańcy Gdańska i turyści pierwszy raz usłyszeli go podczas widowiska inaugurującego działanie fontanny na Placu Jana Heweliusza w nowym sezonie.
Laureat nagród na ogólnopolskich konkursach kompozytorskich, m. in. I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego, I miejsca w Konkursie Kompozytorskim na Logo Dźwiękowe XIX Konferencji Edukacji Muzycznej EAS 2011 organizowanym przez gdańską Akademię Muzyczną, II nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego, III nagrody w Konkursie Kompozytorskim na „Utwór dla Gdańska” i innych. Jego utwory wykonywane są podczas koncertów kompozytorskich w alma mater, a także poza nią, w kraju i za granicą. Ma na koncie współpracę z takimi zespołami jak Orkiestra Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Jest również laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów za osiągnięcia w twórczości artystycznej, stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stypendystą Marszałka województwa pomorskiego. Oprócz muzyki artystycznej, ma na koncie także muzykę teatralną, m. in. do spektaklu teatru ulicznego Te białe kwiaty prezentowanego podczas Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku w roku 2013.

WYKONAWCY

Muzycy – wokaliści i instrumentaliści (soliści i orkiestra) – studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Chór Non Serio, wokaliści:  Joanna Knitter, Katarzyna Rogalska, Krystyna Durys, Patrycja Mizerska, Aleksandra Kosiorek, Patrycja Brzezińska, Przemysław Radziszewski i inni.

AKADEMICKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

Orkiestra powstała niemal równocześnie z uruchomieniem gdańskiej uczelni muzycznej, a więc prawie 70 lat temu. Podstawowym zadaniem jej zespołu jest kształcenie młodych adeptów sztuki muzycznej i przygotowanie ich do pracy w orkiestrach filharmonicznych, operowych i kameralnych. Skład osobowy orkiestry w każdym roku się zmienia, rotacja ta nie przeszkadza jednak w utrzymaniu wysokiego poziomu artystycznego, o co zabiegają wybitni dyrygenci prowadzący ten zespół.

DYRYGENT

Sylwia Anna Janiak – Kobylińska

Dyrygent, asystent na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prezes Fundacji Wspierającej Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juvenilia (SAJ), dyrektor artystyczny Bałtyckiej Filharmonii Młodych, dyrygent Orkiestry Symfonicznej OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.

czytaj więcej...

W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie prof. Elżbiety Wiesztordt oraz skrzypce w klasie prof. Krystyny Jureckiej w Gdańskiej Akademii Muzycznej, a w 2013 roku studia podyplomowe w specjalności: Zarządzanie kulturą na UKSW w Warszawie. Jest laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2013 oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców 2012. Na IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach w 2012 została uhonorowana Nagrodą Zofii i Antoniego Witów, Nagrodą Tishy i Piotra Gajewskich dla najmłodszego uczestnika oraz Nagrodą Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Za koncerty podczas Międzynarodowego Festiwalu La Folle Journée w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w 2012 i 2013 roku dyrygentka otrzymała Nagrodę II st. Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. W listopadzie 2011 roku założyła Orkiestrę Bałtyckiej Filharmonii Młodych, z którą na przestrzeni trzech lat zrealizowała wiele przedsięwzięć artystycznych w Polsce i za granicą.

W październiku 2013 roku, w ramach roku Witolda Lutosławskiego, nagrała płytę Sław Lutosa ze Śląską Orkiestrą Kameralną. W sierpniu 2013 asystowała Łukaszowi Borowiczowi, podczas przygotowań premiery Marii Romana Statkowskiego, a następnie w listopadzie 2013 zadebiutowała na scenie Opery Bałtyckiej prowadząc kolejne spektakle tego dzieła.

W Operze Bałtyckiej w Gdańsku przygotowywała jako asystent dyrygenta spektakle Makbeta Verdiego oraz premiery Marii Statkowskiego (sierpień 2013) i Cosi fan tutte Mozarta (marzec 2014 – współpraca muzyczna).

FORTEPIAN

Michał Ciesielski

Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego.
Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca.
Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

czytaj więcej...

Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycjii aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do
filmu).Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii i w Obwodzie Kaliningradzkim.

WOKALIŚCI

Katarzyna Rogalska

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Patrycja Mizerska

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Joanna Knitter

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Krystyna Durys

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Przemysław Radziszewski

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Aleksandra Kosiorek

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

Patrycja Brzezińska

czytaj więcej...

Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

CHÓR NON SERIO WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

Pod Kierownictwem Beaty Borowicz

Chór NON SERIO powstał w 1990r, śpiewa wszystko: muzykę dawną, współczesną, cerkiewną, negro spirituals, muzykę ludową, rozrywkową, musicalową, oratoryjną. Chór usłyszeć więc można w towarzystwie grupy muzyków jazzowych jak i orkiestry symfonicznej.

GOŚCIE

CARLOS MONTOYA

JANUSZ MACKIEWICZ

PRZEMYSŁAW DYAKOWSKI

LESZEK MOŻDŻER

AKTORZY

Violetta Seremak - Jankowska

Krzysztof Matuszewski

Natalia Klepacka

Wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie na rzecz tych kilku chwil wielkiej radości i uznania dla Drugiego Człowieka, Seniora-Poety.

DZIĘKUJEMY

FOTO Z PRÓBY PRZED KONCERTEM

FOTO Z KONCERTU

FOTO Z FACEBOOK’a

ORGANIZATORZY:

MECENAT:

PARTNERZY:

Non Serio
Chór  Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

PATRONAT MEDIALNY:

506 314 278

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska